Reakcia komisárky pre deti na otázky redaktorky z denníka Plus 7 dní

Otázka redaktorky Plus7dní:

Chceme sa opýtať, na čo používa pani komisárka pre deti nové auto Škodu Superb, ktoré si v apríli/máji kúpil úrad?

Odpoveď:

Úrad komisára pre deti využíva služobný automobil na tuzemské i zahraničné pracovné cesty, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou plnenia pracovných povinností Úradu komisára pre deti.

Otázka redaktorky Plus 7 dní:

Ďakujem, ešte sa chcem opýtať, lebo na vašom webe som to nenašla, publikujete tieto pracovné cesty? Koľko, kde a za akým účelom ich pani komisárka uskutočnila od mája 2017? Koľko pracovných ciest absolvovala predtým, keď nemala auto a ako na ne cestovala?

Odpoveď Úradu komisára pre deti:

Pracovné cesty komisárky pre deti a pracovníkov úradu súvisia s výkonom právomocí komisára pre deti. Jedná sa najmä o prešetrovanie podnetov, účasť na súdnych konaniach, účasť na konferenciách tuzemských  i zahraničných. Rád by som zdôraznil, že služobné auto na tuzemské účely v záujme operatívnosti využívajú všetci zamestnanci Úradu komisára pre deti a nie len komisárka pre deti.

Komisárka sa za uvedené obdobie zúčastnila výjazdov realizovaných prostredníctvom služobného vozidla Škoda Superb dva krát a okrem toho tri krát realizovala služobný výjazd prostredníctvom verejnej dopravy ( rýchlik ).

Od vzniku úradu až do 30.6.2017 Úrad komisára pre deti využíval na pracovné účely vozidlo zapožičané na základe zmluvy od Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Počet pracovných ciest komisárky pre deti a zamestnancov úradu aj v predchádzajúcom období zodpovedal nápadu agendy komisárky pre deti. Cesty komisárky boli realizované aj prostredníctvom verejnej dopravy v závislosti od vyťaženosti vozidla ostatnými zamestnancami.

Veríme, že pre Vás bola Vami položená otázka zásadná, ale vzhľadom na činnosť komisárky pre deti by sme uvítali, keby ste sa skôr zaujímali o ochranu práv detí.

Späť na zoznam aktualít